Aşkın Gözü Neden Kördür??

Aşağa gitmek

Aşkın Gözü Neden Kördür??

Mesaj tarafından Gizem_M Bir Paz Ekim 14, 2007 5:51 pm

AŞKIN GÖZÜ NEDEN KÖR
(**) "uzuun zaman,insanlar dünya`ya ayak basmadan önce;iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez bir vaziyette dolanıyorlarmış.

Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkkın oturuyorlarken SAFLIK ortaya bir fikir atmış,

-`Neden saklambaç oynamıyoruz?`Hepsi bu fikri beğenmiş;Saklambaç oynamaya karar vermişler.ÇILGINLIK bağırmış;"Ebe olmak istiyorum,ebe olmak istiyorum!"Hiç kimse ebe olupta ÇILGINLIK`ı arayacak kadar çıldırmadığı için kabullenmiş.
ÇILGINLIK,bir ağaca yaslanıp saymaya başlamış; 1,2,3..ŞEFKAT,AY`ın boynuzuna asılmış,İHANET çöp yığınının içine girmiş,SEVGİ bulutların arasına kıvrılmış,YALAN bir taşın altına saklanacağını belirtip,her zamanki gibi yalan söyleyip gölün dibine saklanmış,TUTKU dünyanın merkezine gitmiş,PARA HIRSI içine girmeye çalıştığı çuvalı yırtmış.ÇILGINLIK saymaya devam etmiş,79,80,81,82...

AŞK`ın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar o ana kadar saklanmış.AŞK;kararsız olduğu gibi nereye saklanacağınıda bilmiyormuş{bu sizi şaşırtmamalı;hepimiz AŞK`ı yakalamanın ne kadar zor olduğunu biliriz}.
Ve ÇILGINLIK saymaya devam ediyor;95,96,97...Tam 100`e vardığı anda,AŞK sıçrayıp güllerin arasına saklanmış.ÇILGINLIK bağırmış;"Sağım,solum sobe,geliyorum!..

"Arkasını dönmüş,TEMBELLİK`le gözgöze gelmiş.Çünkü onun saklanacak enerjisi yokmuş.Sonra ŞEFKAT`i AY`ın boynuzunda,İHANET`i çöplerin arasında,SEVGİ`Yİ bulutların arasında,YALAN`I gölün dibinde,TUTKU`yu dünyanın merkezinde görüp sobelemiş.Biri hariç;AŞK.ÇILGINLIK umutsuzluğa kapılmış,son hedefini bir türlü bulamıyormuş. Belkide kendiliğinden ortaya çıkıp sobelenen-HASRET,hasretten olsa gerek dayanamayıp,ebenin kulağına fısıldamış,`AŞK,güllerin arasında saklanıyor.`Yine görmeyen ÇILGINLIK,eline çatal şeklinde bir sopa alıp güllerin arasına çılgınca saplamış,saplamış,saplamış.
Taki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar.AŞK,elleriyle yüzünü kapatıp ortaya çıkmış.Parmaklarının arasından sicim gibi kan akıyormuş.ÇILGINLIK,elindeki çatal sopayı yanlışlıklada olsa AŞK`ın iki gözüne saplayıp kör etmiş.`Ne yaptım ben,ne yaptım ben?`diye bağırmış;`Seni kör ettim,nasıl onarabilirim?`ve AŞK,yanıt vermiş;"Gözlerimi geri veremezsin.Ama benim için bir şey yapmak istersen,klavuzum olabilirsin."İşte o günden beri,AŞK`ın gözü kördür,ÇILGINLIK her zaman yanındadır."
[b]
avatar
Gizem_M
Admin

Kadın
Mesaj Sayısı : 39
Yaş : 25
Nerelisin? : İstanßbuL çocuguyuzz=)
Meslek/Hobi : bitmeyen mesleq öğrenciii=)
Ruh Halin : Aşık Dileimm=)
Kayıt tarihi : 14/10/07

Kullanıcı profilini gör http://www.qanqiforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Aşkın Gözü Neden Kördür??

Mesaj tarafından TEBER Bir Paz Ekim 14, 2007 6:02 pm

Bu hikayeyi biliyodum.Aslında mecazi bi mevzuu yu hikayede somut olarak bazı nedenlere bağlamak insanın başta ilgisini çekebiliyo ama sonra çok basit gözüküyor.Paylaşım için teşekkürler

_________________
avatar
TEBER
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 739
Yaş : 28
Nerelisin? : Akçaburgaz
Meslek/Hobi : Webmaster/İnternet
Ruh Halin : Her yer Karanlık =/
Kayıt tarihi : 11/10/07

Kullanıcı profilini gör http://gercek.yetkin-forum.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz