Gerçek Forumcuların Gerçek Mekanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bu Kardeşlerimiz Açlıktan Ölüyor!

Bu Kardeşlerimiz Açlıktan Ölüyor! Empty Bu Kardeşlerimiz Açlıktan Ölüyor!

Mesaj tarafından TEBER Paz Ekim 21, 2007 2:56 pm

Bu Kardeşlerimiz Açlıktan Ölüyor! 731

Sudan Darfur'da 300 bin Müslüman mülteci aç, yani yemek yok, yiyeceği yok!

Birleşmiş Milletlerin, tarihin en büyük ayıbı olarak nitelendirdiği Sudan Darfur'da 300 bin Müslüman mülteci açlıkla mücadele ediyor.

Türk Kızılayı ve AFP foto muhabiri Mustafa Özer işbirliğiyle, Taksim Meydanı'nda 22 Eylül Cumartesi açılacak olan Darfur'da çekilmiş fotoğrafların yer alacağı sergi ile insanların, Darfur'a karşı duyarlı olmaya çağrılacağı bildirildi. Darfur'da yaşanan drama dikkat çekmek için ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere toplam 30 ülkede gösterilerin düzenlendiği belirtilen açıklamada, başta Angelina Jolie, George Clooney, Elton John, Hugh Grant gibi ünlü isimlerin bölgeye yardım için çalışmalar yürüttüğü kaydedildi.

Profesyonel meslek hayatında en zor yaşam şartlarına tanıklık ettiğini dile getiren AFP foto muhabiri Mustafa Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada,"Darfur bugüne kadar gördüklerim arasında, beni en çok etkileyen yer olduğu için fotoğraf sergisini Türk Kızılayına yardım amacıyla açtım. Türk Kızılayı Darfur'da çok önemli bir görevi yapıyor ve insan üstü bir çaba harcıyor. Öncelikli amacım Kızılaya bu konuda destek olmak. Darfur'da yaşayan insanların başka gidecek yerleri yok" dedi.

Taksim Meydanı'ndaki Kızılay çadırında açılacak sergide ziyaretçilerin bağış kutuları aracılığıyla Darfur'a yardım edebilecekleri öğrenildi.

SMS ile Yardım

Ayrıca iki yıldır Darfur'da aralıksız hizmet veren Türk Kızılayına Ramazan ayı boyunca, her biri 5 YTL değerinde olan 2868 nolu kısa mesaj uygulamasıyla da destek olunabileceği bildirildi
TEBER
TEBER
Admin

Erkek
Nerelisin? : Akçaburgaz
Meslek/Hobi : Webmaster/İnternet
Ruh Halin : Her yer Karanlık =/

https://gercek.yetkin-forum.com/

- Similar topics