Gerçek Forumcuların Gerçek Mekanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gereken neyse yapılacak

Gereken neyse yapılacak Empty Gereken neyse yapılacak

Mesaj tarafından TEBER Paz Ekim 21, 2007 2:45 pm

17 askerin şehit olması sabırları taşırdı. Erdoğan 'öfkemiz çok büyük' dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında bugün saat 20.00'de ilgili kurumların temsilcilerinin de katılımıyla, terör konusunda geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da halk oylaması için oyunu kullandıktan sonra terörist saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, şunları söyledi: ''Bildiğiniz gibi dün gece yarısı başlayan ve şu anda da devam eden çatışmalar süreci içinde saat 12.15 itibariyle Genelkurmay 2. Başkanımızdan aldığım habere göre 12 şehidimiz var ve öfkemiz çok fazla. Ben buradan basınımıza bir şey hatırlatmak istiyorum. Bu sabahtan itibaren yayınlarda ajitatif bazı değerlendirmelerin, yorumların olması hakikaten bizleri üzmektedir.

Ve süratle bazı yorumcuların rastgele çıkartılıp hemen bir suçlu arama gayreti içine girmeleri bizler için önem arz etmektedir. Bu, birlik, beraberlik, dayanışma günüdür. Birbirimize yardımımızın olması gereken bir günde bu tür yayınların içine girmek, ülkemize, aklıselime hiçbir şey kazandırmaz. Soğukkanlı şekilde bu olayların üzerine gitme kararlılığımız var. Ve bu konuda kararlıyız. Nitekim bu akşam saat 20.00'de cumhurbaşkanımızın başkanlığında ilgili kurumlar olarak, şahsım, Genelkurmay Başkanımız ve ilgili kurumlarımızın katılımıyla bir toplantı yapacağız.''

Başbakan Erdoğan, halk oylaması için İstanbul'da oyunu kullandıktan sonra Hakkari'deki terörist saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ''Saat 20.00'de Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ilgili kurumlar olarak şahsım, Genelkurmay Başkanı, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı, Başbakan yardımcım, İçişleri Bakanımız, Milli Savunma Bakanımız, Kara Kuvvetleri Komutanı, Jandarma Genel Komutanı ve Genelkurmay 2. Başkanımız, geniş bir toplantı yapacağız. Değerlendirmelerimiz sonucunda da ne gibi bir adım atılacağı konusunu orada ayrıca karara bağlayacağız. Bu bakımdan görsel medyadan çok daha sakin, ajite etmeyen, aklıselime davet eden bir yaklaşım tarzını bekliyorum şahsen, bu sürece yönelik olarak...''

Başbakan Erdoğan, sınır ötesi operasyona ilişkin de şöyle konuştu: ''Sınır ötesi operasyonla ilgili atılmış olan adım, bir yasal süreç ki sağolsun meclisimiz bize bu yetkiyi vermiştir. Bu yetkinin çerçevesi içerisinde de yapılması gereken neyse bunların hepsi de yapılacaktır. Bunun için de 'acaba şurası ne der, burası ne der' diye bir düşüncemiz yok. Tekrar başımız sağolsun diyorum. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken, yakınlarına ve milletimize sabırlar diliyorum.''
Kaynak: AA

Gereken neyse yapılacak 45694
TEBER
TEBER
Admin

Erkek
Nerelisin? : Akçaburgaz
Meslek/Hobi : Webmaster/İnternet
Ruh Halin : Her yer Karanlık =/

https://gercek.yetkin-forum.com/

- Similar topics