Gerçek Forumcuların Gerçek Mekanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN...

4 posters

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Empty Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN...

Mesaj tarafından S@L!H C.tesi Ekim 27, 2007 9:33 pm

Namaz kılıyor musun?

Lütfen burada yazdıklarımı sonuna kadar okuyun ve biraz düşünün...

Neden namaz kılmıyorsun???

namaz kılmamak için bir sebebin mi var yoksa?

ne olabilir ki namazdan önemli olan sebep???

dur ben tahmin edeyim:

namaz kılacak vaktin yok değil mi?

ama onların da yoktu...

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Wol_error
Resmi orjinal boyutlarında 650x488 görüntülemek için tıklayınız. 104 KB.Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Anakkalepi8za9

a bedir savaşına ne demeli:

savaş hiç durulmuyordu aksine gittikçe kızgınlaşıyordu, bu arada ikindi vakti çıkmak üzereydi, ama kılacak zamanda yoktu karşında en az on katın düşma vardı.
kenara çekilipte namaza duramazdın, yada namazı kılmıyacaksın di mi ben ce en kolayı bu...
ya onlar ne yaptı Peygamberimiz 300 kişilik ordusun ikiye ayırdı yarısı geriye çekildi diğer yarısıdaha ileri atıldı ve daha bir kuvvetle savaştı,
ve geriye çekilenler Peygamberimizin imamlığında namazı kıldılar, bitince de digerleri ile yerdeğiştirip onlar savaşmaya başladı diğerleri geri çekilip yine Peygamberimizin imamlığında namazı eda ettiler...

sence onların zamanı varmıydı? ya da bunların...

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Foto01ry2ps9

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Namazrazmzndeganwg4hj5

ama o zaman bu yoktu değil mi?

Resmi orjinal boyutlarında 900x900 görüntülemek için tıklayınız. 113 KB.Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Tvtq9tr3

eee tek sebebin bu mu yani? başkaları da yok mu?

hem vakit bulsan bile nerde kılacaksın ki namazı yer yok ki evde değilsin zaten başka yerde yok değil mi?

sence onların yeri var mı?

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Yer3bn4lz4

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Yer1yz6jk3

buda tutmadı başka yokmu bahanen?

yada yolculuk yapıyosundur değil mi, kılacak yer yok ki olsa kılardın...

peki onların var mı?

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Image002gq4ed1

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Yolcuvi9du4

buda olmadı galiba?

yada çok yoğunsundur, çok işin vardır hiç ayıracak vaktin yoktur değil mi?

onların da işi çok ama bi on dakika ayırabiliyorlar

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... 49035018cz9of0

ama senin bir dakikan bile yok değil mi?

bir düşün bakalım bu kadar vakti ne için harcıyosun, dünyalık için değil mi?
iyi para kazanıyım, rahat yaşıyım, param pulum olsun hepsi bunun için mi?
bir daha düşün sen önce kim götürmüş bir bez parçasından başka bir şey, orada rahat etmek için kim biriktirebilmiş veya götürebilmiş kazandıklarını?
oraya gittiğinde ilk sorulacak soru ne biliyor musun?

yaa o zaman ne cevap vereceksin, vaktim yok diyemezsin, yer bulamadım diyemezsin, işim vardı diyemezsin değil mi?

belki şunu dersin: "bu kadar çabuk beklemiyordum ölümü yoksa kılacaktım ileride namazımı kaza namazıda kılacaktım"...ama senin yaşın genç daha yaşlanınca kılarsın değil mi hem o zaman bol bol vaktinde olacak,
ya yaşlanmazsan...

ya sen namaz kılmadan, senin namazını kılarlarsa...

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Namaz2ne0yg7

bunlar kadar gençmisin sen,ama bak onlar kılıyor neden?

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Genel9ku9

eee bunlarda olmadı vakitlerin birinden bile sıyıramadın yakayı,var mı başka bahanen benim aklıma bu kadarı geliyor, seninde aklına gelmiyor değil mi? kalmadı çünkü başka bahane... aslında var ben sana söyleyim mi üstelik bu sefer kesin kurtulursun namaz kılmaktan(zaten kılmıyosunda) üstelik bir tane değil, ne mi dur söyleyim:

1 : ÖLÜ İSEN

2: DELİ İSEN

3: ÇOCUK İSEN

4: HAYVAN İSEN

5: KAFİR İSEN

ne dersin sıyırdın bu sefer ha?

ama yok, nasıl olur sen ölü veya deli değilsin, üstelik kocaman adamsın ve insansın, Allah korusun kafirde değilsin eee demek ki neymiş namazdan kurtulamazsın................

sana sesleniyorum ey insan boşver sen nefsini o zaten hiç namaz kılmak istemez ki sen dinleme onu bak yukarda birden sıraladı bahaneleri sonuç ne peki? koskoca bir hiç. yani gel namazını kıl uyma sen ona yoksa sende mi uyduracaksın bahane ama kalmadı ki bahane, niye mi namaz kılacaksın? dur onuda söyleyim:

sen müslümansın degil mi?(elhamdülillah) eee kanıtın ne nasıl ispatlarsın bana müslüman oldugunu, tabi ki namaz kılarak islam demek namaz demektir namaz dinin direğidir onun için...

bir de gözünü çevirde bak etrafına

Resmi orjinal boyutlarında 1024x768 görüntülemek için tıklayınız. 200 KB.Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Manzara2ly8wg8

bu güzellikleri Yaratan övülmez mi, ona sana verdiği binlerce nimet için şükredilmez mi, tabi ki şükredilir bu da en güzel şekli olan namazla olur, hem sen namaz kılmakla Allah ’ı yüceltemezsin O zaten Yüceler Yücesi , sen ancak Rabbimin katında kendini yüceltirsin.

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Secdewassersteinry3gt0

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Untitledzl6ag0aa1

kainatta herşey rabbine secde ediyor ya sen?

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Makkahjb3nv8

Aslında sen namazı Kabe de kılıyorsun biliyor musun? evet sen o safın içindesin aslında, ilk saf Kabe’nin etrafını çeviren ilk halkadır ve sende gittikçe büyüyen bu halkanın içindesin bu safın içindesin sen namazı orda kılıyorsun sadece biraz arka saflardasın o kadar, inşAllah ön saflarda da kılmak nasip olur...

var mısın böyle namaz kılmaya?

hadi ey kalbim durma artık tövbe et ve Yaradanına en güzel hamdını sun, temizle kalbini pislikten, dünyalıktan ve kula yakışır bir şeklide MEVLA’ya yaklaş...

hadi be ruhum hadi be kalbim uymayın siz o nefsime o hep konuşur ve sizi kötüye götürür, siz ondan güçlüsünüz, siz ona hükmedersiniz hadi kırın onun gücünü

biliyorum yapacaksın sen bunu hadi o zaman bak Bilal-i Habeşi ezanı okumaya başladı

haydi şimdi namaz zamanı, haydi şimdi kurtuluş zamanı...
S@L!H
S@L!H
Admin

Erkek
Nerelisin? : akcaburgaz
Meslek/Hobi : bos gezenın bos kalfası
Ruh Halin : delı

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Empty Geri: Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN...

Mesaj tarafından TEBER C.tesi Ekim 27, 2007 10:22 pm

Allah razı olsun.Çok güzel bir yazı olmuş.Allah günahllarımızı affeder inşallah.Sağol Salih...
TEBER
TEBER
Admin

Erkek
Nerelisin? : Akçaburgaz
Meslek/Hobi : Webmaster/İnternet
Ruh Halin : Her yer Karanlık =/

https://gercek.yetkin-forum.com/

Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN... Empty Geri: Namaz Kılıyormusun ? ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN...

Mesaj tarafından S@L!H Paz Ekim 28, 2007 7:52 am

tesekkuler...
S@L!H
S@L!H
Admin

Erkek

Mesaj tarafından .FATOŞ. Paz Ekim 28, 2007 4:48 pm

gerçktenn çok güzel olmuş resimlrle falann. Ama bizler her işimzi son ana bıraktığımızz içinn... bnce af dilemeyelimm elimizde bazı imkanlar hala varkenn yapmaya çalışalımm. Zaten mahşer yerinde yeterince yalvaracağızz
.FATOŞ.
.FATOŞ.
Çırak
Çırak

Kadın
Nerelisin? : ist(prs)
Meslek/Hobi : öğrnci

Mesaj tarafından hatice24 Ptsi Ekim 29, 2007 6:12 pm

ALLAH CC senden razı olsun salih bukadar gzl açıklayamazdı hiç kimse çok güzel paylaşım olmuş rabbim bizleri namazsızlıktan korusun kılmayanlarada inşaallah namaz muhabbeti versin rabbim
hatice24
hatice24

Erkek

Mesaj tarafından S@L!H Ptsi Ekim 29, 2007 7:43 pm

begendıgıne sevındım Allah sızdende razı olsun.....
S@L!H
S@L!H
Admin

Erkek

- Similar topics